Шераб Ґ'ялцен Ринпоче

Шераб Ґ'ялцен Ринпоче (нар. 1950) є кваліфікованим ламою традиції Каґ'ю. Він носить титул «Маніва», що означає майстер практики “Люблячих Очей” (Будди Співчуття).

Народження та молодість

Шераб Ґ'ялцен Ринпоче народився 1950 року в Непалі. Буддійську освіту отримав у Румтеку під керівництвом Кармапи XVI — вивчав там буддійську філософію, мистецтво тибетських ритуалів і тибетську мову (граматику, поезію, різні види письма). Він отримав титул «Маніва» безпосередньо від Кармапи XVI; це означає, що він повторив мантру ОМ МАНІ ПЕМЕ ХУНГ, яка є вираженням просвітленого співчуття природи будди, понад мільярд разів.

Шераб Ґ'ялцен Ринпоче здійснив численні важливі проекти в Азії, серед іншими відбудував монастир включаючи відбудову монастиря Карма Друбг’ю Чілінг у Покхарі та прийняв відповідальність за монастир Мананг біля ступи Сваямбху. Він також надрукував основні тексти медитації. У Катманду він заснував монастирську школу для 100 дітей, яка дає безкоштовну освіту — як буддійську, так і загальну. Він є покровителем багатьох монастирів Непалу. Також він заснував і керує жіночими монастирями, які, крім класичної буддійської освіти, роблять акцент на вивченні загальних і точних предметів.

Ринпоче неодноразово відвідував центри Діамантового шляху на запрошення Лами Оле Нідала. Там він викладав буддизм і давав посвяти. Він співпрацював з Ламою Оле у будівництві та урочистому відкритті багатьох Ступ: в Угорщині, в ретритному центрі Діамантового шляху в Бечке; в Австрії в міському парку Зальцбурга; у Чехії, в ретритному центрі Діамантового шляху у Теновіце; у Болгарії поблизу Плани; в Сибіру поблизу озера Байкал та в Копенгагені.

В Україні Шераб Ґ'ялцен Ринпоче був в 2011 році в Ретритному центрі Минківка – він благословив будинок для ретритів, дав повчання про життя Міларепи та Посвяту Міларепи.

«Ум кожного з нас є джерелом усього, на нього не повинні впливати бентежні емоції, такі як прив’язаність, відраза, незнання чи заздрість. Навпаки, ми повинні допомагати собі та іншим, бути спокійними та зібраними, завдяки вдосконаленню ума добротою, співчуттям і зосередженістю на просвітленні для всіх, бодхічіттою».

Шераб Ринпоче «Короткі нотатки про те, як практикувати та декламувати вчення благородного та найвищого Авалокітешвари, безперервного дощу користі для істот». 2016 Монастир Даґпо Шедруб Лінґ