Недо Кучунґ Ринпоче

Недо Кучунґ Ринпоче (1962) є кваліфікованим буддійським учителем. Один із найдосвідченіших учителів медитації в лінії Каґ'ю.

Недо Кучунґ Ринпоче народився 1962 року в Пема Тханґ, Гімалаї. У віці 10 років він був визнаний Кармапою XVI і почав свою буддійську освіту під його керівництвом. Він навчався у найвидатніших майстрів тієї епохи, включаючи Ділґо Кх’єнце Ринпоче та Тулку Ург'єна Ринпоче. 1980 року він почав навчання в монастирі в Ладакху; він проводив медитації та буддійські ритуали, а також давав повчання та посвяти мирянам. 1987 року, дотримуючись побажань Кармапи XVI, він став майстром передачі ваджраяни в Центрі Дхарма Чакри в Румтеку. Недо Ринпоче як представник лінії Карма Каґ'ю сьогодні передає вчення Будди від імені наступника Кармапи XVI, Кармапи XVII Тхає Дордже.

Недо Ринпоче відповідає за монастир Шамара Ринпоче в Сіккімі, а також за діяльність лінії Карма Каґ'ю в регіоні, цю роль він також виконує від імені Кармапи XVII Тхає Дордже. Крім того, він керує монастирем у Кхамі, Тибет, де живуть 150 ченців. Недо Ринпоче багато подорожує Азією та Європою, даючи повчання та посвяти. На запрошення Лами Оле Нідала він також кілька разів відвідував європейські центри Діамантового шляху.

В 2017 році Ринпоче відвідав Україну: в ретритному центрі в Минківці провів курс медитації, дав важливі для практики традиції Каґ'ю та провів публічну лекцію в Києві, дав бажаючим буддійський Прихисток, а також зустрівся з сангхою.

Ринпоче займається громадською діяльністю. Він організовує проект, ініційований Кармапою XVII (KHCP - Проект охорони здоров'я Кармапи), збираючи кошти на ліки, обладнання для кабінетів лікарів і лікарень, операції та послуги місцевих лікарів у бідних районах Гімалаїв.

«Увесь розвиток, яким ми користуємося зараз, є плодом благословення Кармапи та лінії Карма Каґ'ю. Тому я хочу підтримувати цей розвиток, наскільки можу. У мене міцні стосунки з Ламою Оле і особливо з Ханною, з якою ми спільно працювали. Я також мав дуже близькі стосунки з Шамаром Ринпоче. Завдяки таким взаєминам ми можемо добре працювати»
Уривок із лекції, прочитаної Недо Ринпоче в Центрі Діамантового шляху в Іспанії, Карма Гьон.