Джиґме Ринпоче

Джиґме Ринпоче (народився 1949 року) є кваліфікованим буддійським учителем і генеральним секретарем Кармапи XVII Тхає Дордже. Він також очолює європейську штаб-квартиру Кармап, Центр Даґпо Каґ'ю Лінґ у Дордоні, Франція.

Лама Джиґме Ринпоче народився 1949 року в Кхамі, Східний Тибет. Він є членом родини Кармапи XVI та братом Шамара Ринпоче. 1959 року разом з Кармапою XVI та іншими буддійськими вчителями він емігрував до Сіккіму, де жив і навчався в штаб-квартирі Кармапи в Румтеку. Від 1974 року він керує заснованим Шіснадцятим Кармапою буддійським центром Даґпо Каґ'ю Лінґ у Дордоні на півдні Франції, який є європейською резиденцією Кармап. Там розташована бібліотека буддійських текстів, центр перекладу з тибетської мови, конференц-зали, ретритний центр і монастир.

Шераб Ґ'ялцен Ринпоче здійснив численні важливі проекти в Азії, серед іншими відбудував монастир включаючи відбудову монастиря Карма Друбг’ю Чілінг у Покхарі та прийняв відповідальність за монастир Мананг біля ступи Сваямбху. Він також надрукував основні тексти медитації. У Катманду він заснував монастирську школу для 100 дітей, яка дає безкоштовну освіту — як буддійську, так і загальну. Він є покровителем багатьох монастирів Непалу. Також він заснував і керує жіночими монастирями, які, крім класичної буддійської освіти, роблять акцент на вивченні загальних і точних предметів.

Ринпоче неодноразово відвідував центри Діамантового шляху на запрошення Лами Оле Нідала. Там він викладав буддизм і давав посвяти. Він співпрацював з Ламою Оле у будівництві та урочистому відкритті багатьох Ступ: в Угорщині, в ретритному центрі Діамантового шляху в Бечке; в Австрії в міському парку Зальцбурга; у Чехії, в ретритному центрі Діамантового шляху у Теновіце; у Болгарії поблизу Плани; в Сибіру поблизу озера Байкал та в Копенгагені.

В Україні Шераб Ґ'ялцен Ринпоче був в 2011 році в Ретритному центрі Минківка – він благословив будинок для ретритів, дав повчання про життя Міларепи та Посвяту Міларепи.

Лама Джиґме Ринпоче безперервно працював для Кармапи XVI до його смерті 1981 року. Сьогодні він підтримує роботу Кармапи XVII Тхає Дордже як його головний секретар. Лама Джиґме подорожує світом, викладаючи повчання Будди. Він також є автором багатьох статей і книг про буддизм. Багато разів він відвідував центри Діамантового шляху, засновані Ламою Оле Нідал і Ханною Нідал.

Інтерв’ю Дж. Бредлі з Джиґме Ринпоче з нагоди виходу книги «Підручник звичайних героїв»;

«Буддійські вчення можна викладати різними способами, залежно від потреб аудиторії. У деяких релігіях ці питання визначені дуже жорстко. У буддизмі це не так. У нас є релігійне підґрунтя, але основні повчання Будди просто відповідають потребам людей і допомагають їм уникнути життєвих помилок. Тому вони завжди стають у пригоді і ними може скористатися кожен».