Шераб Ґ’ялцен Рінпоче

Шераб Ґ’ялцен Рінпоче, високоповажний лама лінії Каґ’ю, отримав титул Маніва, що надається майстрам практики на Ченрезі («Співчутливі Очі»), які завершили повторення щонайменше мільярду мантр «Ом мані пеме хунг».

Рінпоче був посвячений у ченці в Румтеці Кармапою XVI Ранґджунгом Ріґпе Дордже. Завдяки своїй надзвичайній обдарованості, він досконало опанував усі тонкощі традиційного буддійського вчення, починаючи з сутр і тантр до ритуалів та музики, природничих наук, мистецтва та літератури.

Поряд з іншими заняттями Рінпоче — майстр ретритів у центрі трирічних ретритів у Парпінґу. Він збудував і наглядає за монастирем з сотнею черниць на заході Катманду, а також планує звести чоловічий монастир на сході столиці Непалу. Тисячі практиків беруть участь у курсах Нюнґне та практиках на Ченрезі, що їх Рінпоче проводить кілька разів на рік у своєму монастирі Н’єшанґ на Сваямбху.

З роками кількість промовлених ним мантр Ченрезі перетнула 15 мільярдів. Притаманний Рінпоче стиль викладу вчення відрізняється глибиною, невимушеністю та доступністю. Його повчання наповнені практичними порадами, оповідями та теплим гумором, та залишають незабутнє враження в серцях тих, кому поталанило їх чути.