Лама Оле Нідал

Лама Оле Нідал — один з небагатьох західних людей, хто отримав повну кваліфікацію бути ламою й звання вчителя медитації буддійської традиції Карма Каґ’ю.

У 1969 році Оле Нідал разом зі своєю дружиною Ханною стали першими західними учнями Й.С. Кармапи XVI. Після трьох років вивчення буддійської філософії та інтенсивної медитації, що містила також передачу унікальної практики Діамантового шляху — йоги свідомого вмирання (тиб. пхова), Оле Нідал на прохання Кармапи XVI почав вчити буддизму в Європі. З того часу Лама Оле передає благословення лінії передавання. Він подорожує з повчаннями по всьому світу, майже щодня відвідуючи нове місто. Глибина його знань та динамічні повчання надихають тисячі людей під час лекцій та медитаційних ретритів.

Кидаючи виклик людським концепціям про життя та буддизм, Лама Оле став основною рушійною силою розповсюдження буддизму на Заході. Він заснував понад 650 центрів Діамантового шляху в 44 країнах світу. Завдяки унікальному синтезу сучасного стилю та давньої мудрості він створив найбільшу спільноту практиків методів Діамантового шляху на Заході. Як сказав Шамар Рінпоче: «У 1973 році шістнадцятий Кармапа попросив Оле та Ханну вчити і провістив, що вони досягнуть неабияких успіхів у розповсюдженні вчення Будди на Заході. Кармапа дав їм основні практики — Гуру-йогу на восьмого та шістнадцятого Кармапу. Вони без жодних вагань дотримувалися своїх самая, втілюючи в життя побажання Кармапи XVI. Лама Оле несе його активність».

Лама Оле — автор декількох книжок, зокрема «Про природу речей», «Відкриття Діамантового шляху», «Верхи на тигрі», «Будда й любов»«Велика Печатка» та ін.

Сайт Лами Оле Нідала (англ.)
Сайт Лами Оле Нідала (рос.)
Питання-відповіді Лами Оле (укр.)
Книги Лами Оле Нідала