Його Святість Ґ’ялва Кармапа XVII Трінлє Тхає Дордже

Його Святість Ґ’ялва Кармапа XVII Трінлє Тхає Дордже
Його Святість Ґ’ялва Кармапа XVII Трінлє Тхає Дордже народився в Тибеті 6 травня 1983 року. Старший син Міпхама Рінпоче, великого Лами школи Ньїнґма, і Дечен Ванґмо, яка вийшла зі шляхетного роду царя Ґесера з Лінґа, він у віці півтора років оповістив, що є Кармапою. В 1994 році йому та його родині вдалося втекти з Тибету спершу до Непалу, а потім – в Індію. В березні того ж року хлопчик прибув до Нью-Делі, де під час привітальної церемонії Кюнзіг Шамар Рінпоче, другий лама в духовній ієрархії Карма Каґ’ю, офіційно визнав його Сімнадцятим Ґ’ялва Кармапою. Кармапа XVII отримав ім’я Трінлє (що означає «просвітлена активність») Тхає («Безмежний») Дордже («Незламний»).

У 1997 році Кармапа Трінлє Тхає Дордже отримав офіційне запрошення в Бутан, задля участі в церемонії кремації великого вченого традиції Карма Каґ’ю Тонґпи Рінпоче. На честь Кармапи було влаштовано урочисте вітання з усіма відповідними його званню ушануваннями. Переїзд від бутанського кордону до столиці країни Тхімпху, який зазвичай забирає три години, тривав повних сім, оскільки вздовж усього шляху, яким їхав Кармапа, зібрались тисячі бутанців, що бажали привітати великого Ламу. 17 жовтня 1997 року три тисячі осіб прийшло до нього, аби отримати благословення. Королівська родина також визнала Тхає Дордже Сімнадцятим Кармапою, і його прийняли король Бутану й чотири королеви.

В жовтні 1999 року Його Святість Ґ’ялва Кармапа XVII вирушив у своє перше міжнародне подорожування, під час якого дав повчання та посвяти декільком тисячам учнів у Сінгапурі та в Тайвані.

Початок нового тисячоліття було уславлено першим справді історичним візитом Кармапи на Захід. У Дюссельдорфі (Германія) його з захватом зустрічали 6000 учнів з понад тридцяти країн світу, які презентували декілька сотень буддистських центрів Діамантового шляху.

Влітку 2003 року відбулась перша подорож Його Святості по США. У грудні того ж року, після завершення свого формального навчання, Й.С. Кармапа XVII був проголошений Великим майстром Тантри (санскр. Ваджрачар’я).

У 2005 та 2009 роках Ґ’ялва Кармапа відвідав Україну. Під час своїх візитів Й.С. Кармапа XVII давав повчання та посвячення, відвідував буддійські центри у Києві, Харкові та інших містах.

Зараз Його Святість живе в особистій резиденції в Калімпонзі (Індія) та продовжує своє навчання. Щороку він здійснює подорожування з лекціями та посвятами в країни Сходу та Заходу.