Його Святість Кармапа XI Йєше Дордже (1676-1702)

З книги «Історія Кармап Тибету»

Його Святість Кармапа XI  Йєше Дордже (1676-1702)

Йєше Дордже народився в Мечуці в східному Кхамі в рік вогняного дракона (1676). Після народження він витер обличчя, сів зі схрещеними ногами і вигукнув: «Я – Кармапа!». Над будинком утворилася веселка й з неба пішов дощ із квітів.

Ще в ранньому віці йому з’явилося в повітрі видіння Чакрасамвари й інших божеств та захисників. Він розповів  про це оточуючим, але так як ті нічого не сприймали, над ним почали насміхатися. У відповідь на це він піднісся і на мить залишився в повітрі, після чого опустився. Звістка про це чудо дійшла до Тулку Г’єлцапа і сьомого Тулку Шамара, які направили своїх представників для поглибленого дослідження.

Подробиці його народження відповідали всім пунктам листа з пророцтвом, залишеному попереднім Кармапою. Його відвели в монастир Янгчен, де він був представлений сьомому Тулку Шамару — той одразу впізнав його.

Потім юного Кармапу привели в монастир Цурпху і звели на трон. Незабаром він провів церемонію Чорної Корони. Він отримав від Тулку Шамара попередні висвячення і вивчив Писання під керівництвом шостого Тулку Г’єлцапа і третього Тулку Карма Тінлая. Тулку Шамар перед своєю смертю в 1694 році передав йому всі таємні повчання і Шість доктрин Наропи.

Йонг Мінгьюр Дордже1 і Такчам Нуден Дордже2 дали Кармапі посвячення і повчання Терч. Кармапа реконструював монастир Цурпху й багато інших святилищ і монастирів, які постраждали від руйнувань, завданих монгольськими військами. Через рік після смерті Тулку Шамара Кармапі з’явилося видіння його нового втілення. Дитина була народжена в Непалі, і Кармапа підготував його прихід в Цурпху.

Кармапа звів на трон восьмого Тулку Шамара і назвав його Палчен Чек’ї Додруп. Він передбачив, що Тулку Сіту перевтілиться в Ал Оре в рік вогняного дракона (1700), і повідомив цю інформацію новому Тулку Шамару3. Тулку Шамар отримав від нього те, що залишалося передати з повчань. Кармапа провів довгий час у медитації.

Кармапа залишив юному Тулку Шамару лист з пророцтвом щодо свого наступного втілення. Він помер у рік водяного коня (1702) у віці двадцяти семи років. Дивовижні події супроводжували його смерть. Його головними учнями були:

1. Шамар Палчен Чок’ї Додруп (1695-1732): Восьмий Тулку Шамар.
2. Кхечен Карма Тонйо.
3. Тендзін Чог’єл: П’ятий Тулку Трунгпа.

Примітки:
1. Нинішнє втілення живе в м. Гангток.
2. Великий Лама Н’їнгмапа, котрий одягався в тигрову шкуру, жодне втілення якого в даний час не відомо.
3. Він виявив восьмого Тулку Сіту близько 1708 року. Сьоме втілення, Науе Н’їма, помер дуже рано.