Українці відсвяткували День Просвітлення Будди Шак’ямуні

Українці відсвяткували День Просвітлення Будди Шак’ямуні
Вчора, 11 травня, у першу повню травня, увесь буддійський світ відзначив Весак, День Будди – День народження, Просвітлення та відходу в Нірвану історичного Будди Шак’ямуні. Київські послідовники буддизму відзначили найбільше свято цієї світової релігії спільною медитацією, символічним запаленням свічок перед статуєю Будди та побажаннями миру і співчуття в Україні та в цілому світі.
Приблизно два тисячоліття тому, в 623 році до нашої ери в повний місяць травня народився Будда Шак’ямуні, також в цей же день в віці 35 років він досяг Просвітлення та приніс людству нові духовні знання. В цей же день у віці 80 років він відійшов в Нірвану. З 1999 року день Весак згідно резолюції Організації Об’єднаних Націй почали відзначати за значний вклад Будди Шак’ямуні в духовність людства офіційно в цілому світі.
«Для нас Будда Шак’ямуні – це приклад повного розвитку потенціалу ума, який притаманний кожній живій істоті. Тому це свято є особливим – ми спрямовуємо в спільній медитації свої зусилля  на розвиток таких просвітлених якостей як співчуття, мудрість, радість та безстрашшя для блага всіх живих істот», – розповідає Олександр Рибін, виконавчий секретар Релігійного Центру українського об’єднання буддистів Карма Каг’ю, найчисельнішої буддійської спілноти України.
Крім медитації та спільних побажань всі бажаючі приєдналися до вечірнього святкування, під час якого насолодилися музикою та скуштували традиційні тибетські солодощі та чай.
День Просвітлення Будди Шак'ямуні
День Просвітлення Будди Шак’ямуні
День Просвітлення Будди Шак'ямуні
День Просвітлення Будди Шак’ямуні