У Києві розпочалися “Дні буддійської культури”

Ударом в гонг 24 вересня відкрилися “Дні буддійської культури”, які вже втретє проходять в Києві. Цього року у програмі з 25 вересня до 11 жовтня оновлена ескпозиція виставки “Скарб Тибету”, розповіді про подорожі Сходом, круглий стіл релігіознавців та лекції на теми буддійської психології та медицини. З вітальними словами та побажанням успіхів програмі виступили почесні гості: Людмила Філіпович, професор, доктор філософських наук,директор департаменту у справах релігій Міністерства культури України Андрій Юраш, Надзвичайний та Повноважений Посол Індії в Україні пан Манодж Кумар Бхарті та його дружина пані Анаміка Бхарті, тибетолог, кандидат філософських наук, Огнєва Олена та Капранов Сергій, кандидат філософських наук, співробітник Інституту сходознавства. Організаторами Днів виступили Благодійний фонд “Жива традиція” та Релігійний центр українського об’єднання буддистів лінії Карма Каг’ю.

“Ми вже втретє проводимо “Дні” у Києві – після успіху 2012 року багато відвідувачів просили повторити захід. На цей раз ми приготували в програмі багато новинок: у експозиції виставки нові експонати та лекції, а також круглий стіл науковців “Буддизм в Україні та на Заході”, – зазначив Олександр Рибін, голова правління Фонду “Жива традиція”.

Центральна частина Днів – виставка «Скарб Тибету» – єдина в Україні мандрівна виставка буддійського мистецтва, присвячена культурній спадщині Гімалайського регіону. Експозиція виставки нараховує більше 300 оригінальних експонатів, привезених з Тибету, Непалу, Бутану, Індії та Китаю серед них 67 буддійських статуй, 39 тханок, а також маски, музичні храмові інструменти, ритуальні предмети та предмети побуту.

“Минулий раз багато відвідувачів задавали питання стосовно суті повчань Будди і тому на цей раз ми запросили Ламу Оле Нідала розповісти про буддійську медитацію”, – розповів Ярослав Гордієвич, виконавчий секретар Релігійного центру Релігійний центр українського об’єднання буддистів лінії Карма Каг’ю.

Більша частина заходів, зокрема виставка “Скарб Тибету”, відбудеться в “Українському домі” за адресою Хрещатик, 2. Лекція Лами Оле Нідала пройде у Жовтневому палаці за адресою Алея Героїв Небесної Сотні, 1.

Новини програми Днів розміщаються на сторінці на Facebook:
https://www.facebook.com/ buddhadays.in.ua