Чи є в буддизмі висловлювання про те, як виникають психози?

У буддизмі говорять про чотири типи божевілля:

Перший виникає в тому випадку, якщо в минулих життях було вжито багато наркотиків або алкоголю. Тоді в цьому житті істота народжується з поганими зв’язками в мозку – «машина» працює з помилками.

Наступний тип — проблеми, які виникають у цьому житті, також через наркотики чи алкоголь.

Крім того, можливо й таке, що людина жила настільки безрадісно, так мало радості вносила у власне життя і настільки відмовлялася від себе самої, що більше нічим не захищена. Тоді можуть прийти різні дивні енергії та турбувати людину. Це називається шизофренія.

Четвертий тип проявляється в тому випадку, якщо людина дозволила накопичитися в своїй підсвідомості такій кількості поганих і неправильних вражень, що кожного разу, коли ум напрапляє на них, він не витримує і намагається кудись втекти. Це — стани параної.

Коли людина вмирає, то відпадають проблеми і порушення, пов’язані з тілом. І знову з’являються нові можливості. Але, з іншого боку, можна сказати, що якщо людина накопичила сильні енергії, що турбують її в цьому житті, то вони вирушать за нею в наступне.