Ньондро

Основоположні практики

Слід віддати належне ньондро, чотирьом основоположним практикам. Саме вони так точно працюють з речами, які завдають нам клопоту щодня й не дозволяють переживати та проявляти свою природу Просвітлення.

Шлях до правильного розуміння порожнечі, що викликає почуття свободи і простору, складається з двох чинників. Перший — нагромадження у сховищах свідомості непохитних, сповнених сили позитивних вражень. Другий — віднайдення мудрості; однак ідеться не про скупчення інформації в умі, а про те, щоб ум зробився легким і спонтанним. Ідеться про те, щоби першу, безпосередню мить сприйняття (доки ще не почалося розкладання по комірках у системі «плюс — мінус») розтягнути до нескінченності, й у такий спосіб завжди переживати все свіжим і нештучним. Так виникає здатність діяти природно.

Нагромадження добрих вражень загострює проникливість, робить її невимушеною, і ми глибше пізнаємо велику вагу позитивних вчинків. Внутрішнє багатство, ясне й безпосереднє сприйняття речей, здатність перебувати в тому, що є, з’єднуються між собою. І усе це ми дістаємо завдяки чотирьом основоположним практикам — ньондро.