Медитація

У буддизмі медитація означає «спокійно й без зусиль перебувати у тому, що відбувається». Щоб досягти такого стану, ми заспокоюємо ум, розвиваємо співчуття та мудрість, працюємо з енергетичними каналами всередині тіла та медитуємо на різноманітні форми Будд з енергії та світла. Найбільш ефективним методом Діамантовому шляху є тривке ототожнення з власною Будда-природою та переживання повсякчасного перебування у Чистій країні. Коли єдність спостерігача, об’єкту та акту спостереження стає непорушною — як під час медитацій, так і в проміжках між ними — тоді мета, Велика печатка, вважається досягнутою.

«Ми відчуваємо безформний струмінь повітря біля кінчиків наших носів і дозволяємо думкам та почуттям минати, ми не оцінюємо їх»…

Так починаються медитації лінії Карма Каґ’ю українською мовою. Медитації — це практичні вправи, спрямовані на те, щоби навчитися усвідомлювати свою справжню природу. Медитуючи, ми заспокоюємо ум, концентруємося на різних жіночих і чоловічих формах Будд і повторюємо мантри.

Різні Будда-форми, як-от Співчутливі Очі, Діамантовий Ум або Зелена Визволителька, показують і пробуджують різні просвітлені якості ума.

Найважливіша медитація в центрах Карма Каґ’ю — медитація на Ламу, яку дав шістнадцятий Кармапа як найефективніший метод спеціально для західних людей. Цю медитацію можна виконувати будь-коли, самостійно чи в буддійському центрі.

Тому, хто бажає йти до Просвітлення традиційним, поступовим шляхом, слід почати з чотирьох основоположних практик. Вивчити ці медитації можна в наших центрах або на спеціальних курсах.

Познайомитися з основними медитаціями та отримати більше інформації про кожну з них ви можете в будь-якому центрі Діамантового шляху.

Медитація «Прихисток» — перша практика медитації на шляху до просвітлення.

Медитація на Кармапу XVI — шлях до реалізації природи ума через ототожнення з Ламою. Ця медитація є основною практикою в лінії Карма Каґ’ю.

Медітація «Діамантовий Ум» — медитація, що допомагає розчинити негативні враження в умі.
Медитація «Будда Безмежного Світла» — медитація, що допомагає підготуватися до практики свідомого вмирання, пхови.