Практика

Шлях практика Карма Каґ’ю

Шлях Каґ’ю, як будь-який інший буддійський шлях, починається з так званих Чотирьох думок: про дорогоцінне людське народження, про непостійність, про закон причини й наслідку та про найвищу радість Просвітлення. Ці роздуми поволі скеровують наш ум на справжні, повсякчасні цінності, що можуть бути джерелом нескінченного щастя. Читати далі »

Медитація

У буддизмі медитація означає «спокійно й без зусиль перебувати у тому, що відбувається». Щоб досягти такого стану, ми заспокоюємо ум, розвиваємо співчуття та мудрість, працюємо з енергетичними каналами всередині тіла та медитуємо на різноманітні форми Будд з енергії та світла. Найбільш ефективним методом Діамантовому шляху є тривке ототожнення з власною Будда-природою та переживання повсякчасного перебування у Чистій країні. Коли єдність спостерігача, об’єкту та акту спостереження стає непорушною — як під час медитацій, так і в проміжках між ними — тоді мета, Велика печатка, вважається досягнутою. Читати далі »

Ретрити в буддизмі Діамантового шляху

Той, хто бажає повсякчасно приности користь живим істотам, має розвивати зрілість особистості. Здобути таку зрілість можна завдяки буддійським повчанням Діамантового шляху, що їм притаманний міцний зв’язок між діяльністю та медитацією. Короткі фази злиття з ламами й буддами та повторення мантр — корисні інструменти, що їх уже близько 30 років численні друзі використовують, щоб здобути результати, як у нинішньому, так і в майбутніх життях. Оскільки так багато людей хочуть докласти якнайбільше зусиль для свого подальшого розвитку, ми засновуємо ретритні центри в усьому світі. Читати далі »

Основоположні практики

Слід віддати належне ньондро, чотирьом основоположним практикам. Саме вони так точно працюють з речами, які завдають нам клопоту щодня й не дозволяють переживати та проявляти свою природу Просвітлення. Читати далі »

Що таке свідоме вмирання — пхова?

Мета пхови — навчитися вмирати свідомо і в момент смерті переносити власну свідомість до стану найвищого блаженства (щастя). Ця практика є останньою з Шести йог (повчань про енергію) Наропи і одним із глибоких вчень тибетського буддизму. Це безпосередній метод, що складається з візуалізації та мантри. Лама Оле є одним з небагатьох буддійських вчителів, хто уповноважений вчити цій практиці. Починаючи з 1987 року, він дав пхову понад 80 000 людей протягом кількох сотень медитаційних курсів по всьому світі. Читати далі »

Нюнгне

Практика «Нюнгне» — це медитація тисячорукого Будди Люблячі Очі — вираження співчуття всіх Будд. У ході практики вибудовується поле сили просвітленої активності на благо всіх істот. Читати далі »