У 2011-му буддизму в Україні виповниться 20 років

У 2011-му буддизму в Україні виповниться 20 років

Західна інформаційна корпорація. – 2010. – 18 жовтня

До 1991 року буддизм був невідомий Україні. Хоча були окремі особистості, що цікавилися буддизмом. З 1991 року все почало якісно і кількісно мінятись і на теренах нашої держави з’явилась ще одна велика світова релігія, яка офіційно визнана державою.

Про це та інші тенденції розвитку буддизму в Україні розповів сьогодні, 18 жовтня, на прес-конференції у ЗІКу президент Релігійного центру об’єднання буддистів лінії Карма Каг’ю Томаш Фрідман.За його словами, критичною масою прихильників буддизму в Україні є молодь, що захоплюється психологічною та філософською складовою вчення.

Особливістю України в контексті поширення релігії, як зауважив Томаш Фрідман, є зародження осередків «на двох політичних полюсах» – західному і східному: в Луганську та Ужгороді.

«Лама Оле Нідал, засновник буддизму в Україні, іноді жартує, що «із західної і східної частини України ми крок за кроком почали проникати і в середину», – каже він

Попри медитаційну та духовну складову, українські буддисти займаються просвітництвом, видавничою діяльністю, а також співпрацюють з Інститутом філософії Академії наук України.

Зараз функціонує 20 центрів і невеликих груп в різних містах . У 1998 році об’єднання буддистів лінії Карма Каг’ю було зареєстровано в реєстрі Держкомрелігій.