Центри

Переглянути перелік центрів Діамантового шляху в містах України, та їх контактних адрес.

Про центри

У кожній культурі вчення Будди набуває найбільш відповідної форми. Його можна порівняти з діамантом: на червоному тлі він сяє червоним, на блакитному — виглядає блакитним, однак діамант при цьому залишається незмінним. Не втрачаючи своєї сутності, вчення адаптується до культурних умов різних суспільств та часів. Спочатку воно розповсюджувалося в Індії протягом 1500 років, а потім ще 1000 років поширювалося в Тибеті. Сьогодні позачасове бачення Діамантового шляху (санскр. Ваджраяна) та його методи все більше приваблюють освічених та незалежних людей Заходу.

Хоча на Заході існують різноманітні буддійські традицій, в усьому світі працюють більш ніж 650 буддійських центрів Діамантового шляху школи Карма Каґ’ю, заснованих Ламою Оле Нідалом. Вони знаходяться під духовним керівництвом Й.С. Кармапи XVII Трінле Тхає Дордже.

Центри Діамантового шляху мають демократичну структуру та функціонують завдяки безоплатній добровільній роботі на основі дружби та ідеалізму. Члени центрів спільно відповідають за проведення медитацій, надання відповідей на питання та передавання повчань. Лама Оле уповноважив понад 100 своїх учнів подорожувати та вчити буддизму, семеро з них з України.

У центрах Діамантового шляху лінії Карма Каґ’ю регулярно проходять медитації українською та російською мовами. Участь у медитаціях безкоштовна, оренда приміщень та інші витрати центру сплачуються з добровільних пожертв членів центру. У медитаціях можуть брати участь усі, хто бажає, для цього необов’язково бути членом центру.

Майже в усіх центрах є бібліотеки, де можна взяти для ознайомлення буддійську літературу, а також в центрах можна придбати книги, статуї, тексти медитацій, зображення та інші речі, потрібні для медитації.

Центри регулярно проводять медитаційні курси та лекції буддійських вчителів.

У наших центрах немає черниць і ченців, а також «професійних буддистів». Усю роботу, зокрема організацію великих курсів, у яких часто беруть участь більше 2000 осіб, члени центрів роблять добровільно, поєднуючи її зі своєю професійною діяльністю.