Буддизм як релігія досвіду неодноразово переживав «перехід» з однієї культури до іншої. Наразі в західних країнах, у тому числі й в Україні, він знаходить нові форми, властиві нашій культурі. Бутанський майстер медитації Лопон Цечу Рінпоче говорить про це так: «Учення Будди завжди набуває форми, відповідні певній культурі. Його можна порівняти з діамантом: якщо він лежить на червоній поверхні, то світиться червоним світлом, на синій — синім, але при цьому все одно залишається діамантом».
Основа вчення Будди — знання про те, що існує насправді, а що всього лише складається з певних умов, які зійшлися разом. Завдяки цьому розумінню кожен може досягти стану безмежного щастя. Врешті-решт, реальним є лише наш власний ум, і він завжди був сповнений радості, співчуття й безстрашності. Мета буддизму — досягнення цього стану, що називається Просвітленням. Його можна здобути завдяки правильному погляду, відповідній поведінці і медитації.
У 1991 році до Києва, Запоріжжя та Харкова на запрошення своїх українських учнів вперше приїхав Лама Оле Нідал. З того часу почалася історія буддизму Діамантового шляху в Україні.
Повчання Діамантового шляху лінії Карма Каг’ю практикують у 20-ти світських центрах та групахпо всій Україні. Практики та медитації даються рідною мовою і приваблюють людей, які прагнуть слідувати сутнісним порадам Будди в подекуди шаленому ритмі сучасного життя.
Релігійний центр об’єднання буддистів лінії Карма Каґ’ю — найбільша буддійська організація в Україні — була зареєстрована в 1998 році. Центр утворений з метою задоволення духовних та релігійних потреб буддистів у відповідності до традицій школи Карма Каг’ю, сприяння релігійним організаціям, що входять до складу об‘єднання, реалізації їх права на свободу віросповідання та координації їхньої спільної діяльності в збереженні та розвитку неспотвореним Вчення Будди.