Десятки тисяч буддистів у всіх куточках світу прощаються з лідером тибетського буддизму

Shamarpa_2014Його Святість 17-ий Кармапа Тхає Дордже очолить церемонію кремації, яка відбудеться 31 липня в Непалі /Буддисти усього світу вітають рішення уряду Непалу 

Катманду 30 липня: 31 липня, з 6 до 14 години, останки 14-го Шамара Рінпоче, одного з духовних лідерів тибетського буддизму, будуть піддані кремації в монастирі  Шар Мінуб поблизу Катманду (Непал). Очікується, що на церемонії будуть присутні десятки тисяч послідовників. Очолюватиме церемонію Його Святість 17-ий Кармапа Тхає Дордже, духовний глава школи Карма Каг’ю, однієї з найстаріших буддійських традицій у Тибеті.

Шамар Рінпоче був другим за значенням лідером Карма Каг’ю і одним з найвидатніших особистостей у Гімалаях і у сучасному буддійському світі, завдяки  загальновизнаній  духовної реалізації та різнобічній науковій та гуманітарній діяльності. “У всіх куточках світу його послідовники проводять спільні медитації з побажанням якнайшвидшого переродження Шамарпи, яке, у відповідності до буддійської традиції, буде  знайдене і визнане 17-м Кармапою Тхає Дордже,” сказав Джігме Рінпоче, генеральний секретар Кармапи.

Шамар Рінпоче помер у Німеччині 11 червня. Кармапа Тхає Дордже супроводжував тіло в Індію, де тисячі послідовників віддали останню шану під час традиційних церемоній. За завітом Шамарпи, його останки були доставлені у Непал.

“Ми глибоко вдячні за рішення уряду Непалу надати дозвіл на те, щоб тіло  Рінпоче було прийняте тут”, сказала Каті Гартунг, прес-секретар трьох західних буддійських організацій, що представляють 650 буддійських груп у 45 країнах. Кілька днів буддійський світ перебував у стані глибокого занепокоєння, оскільки раніше виданий дозвільний лист було відкликано.

Детальніша інформація

www.shamarpa.org

www.karmapa.org