День Просвітлення Будди: онлайн-премʼєра документального фільму “Історія буддизму”

Сьогодні, в День Просвітлення Будди, документальний фільм київського режисера Андрія Толошного “Історія буддизму. Подорож, сповнена глибокого сенсу” став доступним для перегляду на YouTube:

Фільм присвячено повчанням Будди Шакʼямуні, які допомагають звільнитися від страждань і досягти Просвітлення – повністю розкрити потенціал ума кожного. Сам історичний Будда досяг цього стану безстрашності, радості та співчуття більше, аніж 2500 років тому – і зараз буддисти в цілому світі надихаються його прикладом медитації та осмисленого життя.

Зйомки фільму відбувалися в Бутані, Індії, Непалі, Вʼєтнамі, Таїланді, Китаї та Україні близько трьох років. У фільмі використані інтервʼю, які дали основні представники буддизму в сучасному світі, зокрема 14-й Далай-лама, 17-й Ґ’ялва Кармапа, Сак’я Тринзін, Намкай Норбу Ринпоче, Лама Оле та Ханна Нідал, Чокʼї Німа Ринпоче та інші. 

В 2010 році в Києві відбулася премʼєра першого монтажу стрічки, а відтепер фільм буде доступним для всіх онлайн на YouTube-каналі Українського обʼєднання буддистів лінії Карма Каґʼю.