У Київі відбувся круглий стіл «Буддизм в Україні та на Заході»

7-8 жовтня в Києві провідні українські сходознавці та представники буддійських громад в рамках «Днів буддійської культури» обговорювали актуальні питання розвитку та дослідження буддизму в Україні.

Ініціаторами круглого столу «Буддизм в Україні та на Заході» виступили благодійний фонд «Жива традиція», Релігійний центр всеукраїнського об’єднання буддистів лінії Карма Каг’ю спільно з кафедрою релігієзнавства філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка і Українською асоціацією релігієзнавців. Захід відбувся на базі Інституту філософії імені Г.С. Сковороди Національної академії наук України при підтримці Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України, Інституту сходознавства імені Агатангела Кримського і Центру дослідження релігій Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.

Тема круглого столу була сформульована як «Буддизм в Україні та на Заході», що дозволило досить широко говорити про феномен поширення буддизму в зазначених регіонах, визначати загальні тенденції та особливості. Метою проведення даного заходу є актуалізація уваги наукової спільноти довкола питань, які пов’язані з розвитком і поширенням буддизму на Заході та в Україні.

Формат заходу передбачав низку доповідей запрошених спеціалістів з України, Польщі та Росії. Зокрема, виступили Олена Огнєва, співробітник Інституту сходознавства імені А.Ю. Кримського (Київ), Юрій Завгородній, доктор філософських наук, Олена Леонт’єва, сходознавець з Москви,
кандидат філософських наук, Анастасія Срелкова, Сергій Капранов, відомий японіст та сходознавець, Віталій Хромець, представник Центру дослідження релігій НПУ Драгоманова.

Також в роботі круглого столу взяв участь Артур Пшебиславський, доктор філософії, професор кафедри порівняльного дослідження цивілізацій Ягелонського університету (Краків, Польща), який був модератором під час засідань.

З фотозвітом можна ознайомитися за посиланням >>