Пхова

Що таке свідоме вмирання — пхова?

Мета пхови — навчитися вмирати свідомо і в момент смерті переносити власну свідомість до стану найвищого блаженства (щастя). Ця практика є останньою з Шести йог (повчань про енергію) Наропи і одним із глибоких вчень тибетського буддизму. Це безпосередній метод, що складається з візуалізації та мантри. Лама Оле є одним з небагатьох буддійських вчителів, хто уповноважений вчити цій практиці. Починаючи з 1987 року, він дав пхову понад 80 000 людей протягом кількох сотень медитаційних курсів по всьому світі.

Певні медитації вимагають спеціального навчання. Практика свідомого вмирання особливо корисна під час смерті. Буддійське вчення ґрунтується на тому, що свідомість кожного померлого через декілька тижнів з’єднується з новим тілом. Зазвичай цим процесом керують підсвідомі враження. Натомість пхова веде до переродження в тих сферах свідомості, де можливо найбільш ефективно працювати з умом. До того ж ці стани винятково приємні, і з них неможливо знову «впасти вниз», можна лише свідомо перероджуватись для того, щоб допомагати іншим.

Курс пхови триває близько п’яти днів. Зазвичай у такому курсі беруть участь близько 1000 осіб. Лама Оле Нідал проводить пхову 5-10 разів на рік майже в усіх частинах світу, так само як і інші курси: Махамудра і Курс з основоположних практик.