Практика «Нюнгне» — це медитація тисячорукого Будди Люблячі Очі — вираження співчуття всіх Будд. У ході практики вибудовується поле сили просвітленої активності на благо всіх істот.Нюнгне — дуже сильна практика очищення, в якій, з одного боку, очищується багато застарілого і негативного зі свідомості-сховища, а з іншого боку, вибудовується велика кількість позитивних вражень і заслуги, корисних на нашому шляху до просвітління. Нюнгне — це ретріт, в якому ми концентруємося на практиці. Ми дотримуємося певних правил і обіцянок, таких як, наприклад, не вживати тютюн і алкоголь, не їсти м’яса, крім того на другий день ми не їмо, не п’ємо і не розмовляємо. При необхідності можуть бути зроблені винятки для деяких учасників, наприклад, за станом здоров’я. Але головне — це мотивація і бажання медитувати.Передача практики «Нюнгне» виходить від Гелонгми Палмо, яка через цю практику досягла реалізації. Згідно з обіцянкою Ченрезіга той, хто хоча б один раз зробив «Нюнгне», ніколи не буде перероджуватися в нижніх світах.

Особливим покровителем цієї практики є Король Нагів.

Базовий розклад одного ретріта

Перший день (вечір):
Пояснення про ретріт і загальне розуміння медитації (тут практикуючі, що не збираються брати участь у ретріті, також не можуть послухати пояснення). Після пояснень готується ритуальна частина до майбутнього ретріту.

Другий день:
06:00 — медитація
09:00 — сніданок
10:00 — медитація і відповіді на питання з практики
13:30 — обід
16:00 — медитація
18:30 — чай
19:30 — медитація
21:00 — пояснення по третьому дню, відповіді на питання

Все харчування другого дня строго вегетаріанське (також без яєць, часнику та цибулі)

Третій день:
Початок о 6:00, потім кожна сесія займає близько 3-х годин. Це особливий день Нюнгне, коли ми не їмо, не п’ємо і не розмовляємо, концентруючись виключно на медитації. (Виключення в правилах ретріта можуть бути зроблені лише тим учасникам, яким це необхідно по стану здоров’я). У перервах можна відпочивати, читати книги, щось занотовувати, зробити масаж, прогулятися.

Четвертий день (ранок):
Остання сесія — дуже рано, щоб люди могли, при необхідності, встигнути на роботу. Після закінчення ретріта — хороший сніданок, не вегетаріанський. (Не обов’язково, але варто якийсь час присвятити відпочинку, якщо це співвідноситься з вашим графіком роботи).

Ритуал «Нюнгне» відноситься до Крія Тантри і тому під час практики всі і все повинно бути чистим і красивим.

Всі практикуючі живуть під час ретріта разом, залишаючи місце його проведення не більш ніж на годину-другу для прогулянок.