Кармапа XVII Трінлє Тхає Дордже про вибухи у Бодхгайї

Letter concerning bomb attacks in Bodhgaya

Нью Делі, 7 липня, 2013

Я глибоко засмучений звісткою про вибухи що відбулись у священному місці в Бодхгайї цього ранку.

Мої щирі молитви спрямовані як на жертв, так і на нападників. Ми живемо у 21-му сторіччі, коли доступно більше інформації, ніж коли-небудь раніше, що допомагає нам зрозуміти наш світ, самих себе та нашу історію людства. Якщо є хоч одна річ, якої навчила нас історія, то це те, що насильство будь-якого роду не приносить користі нікому, та йде врозріз з нашими вродженими якостями – мудрістю й співчуттям.

Насильство усіх видів виростає з незнання, та приборкане може бути тільки за допомогою розуміння. Незнання призводить лише до нерозуміння та бентежних емоцій, таких як гнів, страх, ненависть та заплутаність.

Я молюся, щоб ми усі були спроможні реагувати співчутливо до всіх, хто постраждав через цю трагічну подію. Коли ми медитуємо та отримуємо доступ до нашого безмежного запасу внутрішнього багатства, ми знаходимо розуміння та наші вроджені якості – співчуття й мудрість. Співчуття приносить мир у наші серця, та, в кінцевому підсумку, у світ.

Я молюся за те, щоб ми могли відповісти на насильство зі співчуттям, та знайшли розраду та розуміння у наших вроджених якостях.

Вранці у неділю, 7 липня, сталася серія вибухів на території храмового комплексу ступи Махабодхі, що знаходиться у містечку Бодхгая, у штаті Біхар в Індії, а також неподалік нього. Як мінімум дві людини отримали поранення.